LiteraturaPolecana literatura w walce duchowej


"Świnie w salonie". Frank i Ida Mae Hammond

Kiedy ponad dwadzieścia pięć lat temu Frank i Ida Mae Hammond po raz pierwszy odwiedzili nasz kraj, nie zdawaliśmy sobie sprawy z tego, że ich nauczanie i służba uwalniania przyniosą taki przełom w kościele i na zawsze odmienią nasze życie. Nigdy wcześniej nie doświadczaliśmy w takiej mierze wolności i radości, którą przynosi uwolnienie.
   
Każde dziecko Boże, świadome tego lub nie, jest zaangażowane w walkę duchową, której częścią jest uwolnienie. Dlatego też z ogromną przyjemnością oddajemy do rąk polskiego Czytelnika długo oczekiwaną książkę, która w bardzo praktyczny sposób uczy i pokazuje, jak wyganiać demony i jak się modlić o uwolnienie. Jej przesłanie ma charakter ponadczasowy. Służba uwalniania ma bowiem ogromne znaczenie w przygotowaniu się Oblubienicy na spotkanie ze swoim ukochanym Oblubieńcem, w stawaniu się czystą, świętą, bez zmazy i skazy.
Frank i jego żona Ida Mae Hammond wywarli niezatarty wpływ na życie wielu ludzi w Polsce. Spotkanie z nimi i oglądanie świadectwa ich życia było dla nas wielkim zaszczytem i przywilejem. Jesteśmy Bogu wdzięczni za nich i za objawienie, którym podzielili się z nami. Chociaż oboje odeszli do naszego Pana, w dalszym ciągu możemy oglądać owoce ich służby. Ich posługa wniosła wolność, radość i nadzieję do ciała Chrystusa. Książka zawiera rozdział prezentujący objawienie na temat schizofrenii, które może zrewolucjonizować dotychczasowy pogląd na to zagadnienie. jack.pl   "Modlitwy, które wypędzają demony". John Eckhardt
   

Modlitwa i ogłaszanie Słowa Bożego są najgroźniejszą bronią, jaka została nam dana. Łączą nas z Bogiem i umożliwiają Jego mocy popłynięcie do nas w każdej sytuacji. Modlitwy, które wypędzają demony to potężne modlitwy oparte na Piśmie Świętym, które pomogą wam pokonać siły demonicznych przeciwników, z jakimi zmagacie się w życiu. Książka zawiera wprowadzenie do walki duchowej i biblijne zasady wojennej modlitwy, możliwej do zastosowania w każdej sytuacji. Dowiedzcie się, jak uwolnić ogień żywego Boga, aby GŁOSIĆ, PROROKOWAĆ, LECZYĆ CHORYCH i WYPĘDZAĆ DEMONY. Modlitwy, które wypędzają demony to zwięzły podręcznik walki z demonami i zwycięstwa nad nimi. Przełamcie moce ciemności i uwolnijcie błogosławieństwo i łaskę Boga nad waszym życiem!                                                                                                       jack.pl"Jeśli chcesz chodzić po wodzie, musisz wyjść z łodzi". John OrtbergJeśli chcesz chodzić po wodzie, musisz wyjść z łodzi nas gdzieś głęboko kryje się ta sama tęsknota, która popchnęła Piotra do opuszczenia bezpiecznej łodzi, by spotkać się z Jezusem na wzburzonych falach Morza Galilejskiego. 
W jaki sposób Pan mówi do nas - tak jak do Piotra - `Przyjdź`? 

John Ortberg zainspirowany historią z Ewangelii św. Mateusza zaprasza swoich czytelników do odkrycia nieprawdopodobnego potencjału, który czeka na nas na zewnątrz naszych "łodzi". Na nieznanych, niepewnych wodach, pośród szalejącej burzy możemy spotkać Jezusa, który oczekuje od swoich uczniów gotowości do podjęcia kroku wiary, nawet jeśli wiąże się z tym pewne ryzyko. Wybór należy do ciebie - jeśli się zdecydujesz, możesz jeszcze bliżej poznać Boga i przekonać się, że On zasługuje na Twoje zaufanie. 
Jest tylko jedno wymaganie - jeśli chcesz chodzić po wodzie, musisz wyjść z łodzi!

John Ortberg - był liderem nauczania w Willow Creek Community Church w South Barrington, a obecnie służy jako duszpasterz w Menlo Park Presbyterian Church w Kalifornii. Wydał wiele bestsellerów, publikuje także artykuły w magazynie Leadership Journal. John jest pasjonatem nauczania o,formacji duchowej - o przemianie ludzkiego charakteru na podobieństwo Jezusa poprzez autentyczne przeżycia z Bogiem we wspólnocie Kościoła. Różnym aspektom życia chrześcijańskiego poświęcone są wszystkie jego książki - oprócz "Jeśli chcesz chodzić po wodzie" w języku polskim dostępna jest pozycja "Życie, jakiego pragniesz", która również ukazała się nakładem wydawnictwa Aetos Media. “Dwa Królestwa-bitwa o duszę człowieka” Graham PowellWe współczesnym świecie mnożą się konflikty - konflikty pomiędzy narodami, ideologiami oraz poszczególnymi osobami. Również wewnątrz każdego ludzkiego serca toczą się walki pomiędzy sprawiedliwością i nieprawością, dobrem i złem. Jesteśmy celami takich sił jak strach, choroba, depresja, gniew i nałogi, które próbują nas schwytać w pułapkę i trzymać w niewoli. Naprawdę szaleje wojna! “Dwa Królestwa-bitwa o duszę człowieka” daje biblijne zrozumienie dylematów ludzkości i udziela odpowiedzi, które umożliwią nam dojście do wolności i utrzymanie jej w naszym życiu.
Dwa Królestwa to w rzeczywistości dwie książki w jednej. Pierwsza część opisuje w jaki sposób człowiek może być wyzwolony z mocy grzechu, druga zaś mówi w jaki sposób człowiek może być wyzwolony z mocy złych duchów. Moją sugestią jest to, abyś czytał tą książkę od początku do końca jako jedną całość. Aby zostać uwolnionym od demonicznych więzów i aby prowadzić życie w wolności, konieczne jest zrozumienie obydwu tych części. - sklep.af.com.pl

"Wolny w Chrystusie" Neil T. Anderson  • Ogromną tragedią w życiu wielu chrześcijan jest dążenie do osiągnięcia tego, co Bóg już im ofiarował. Prawda o tym, kim jesteś w Chrystusie i jak On zaspokaja twoje potrzeby wyzwala cię od sideł szatana i prowadzi do wolności. Jeżeli należysz do Bożej rodziny, to: jesteś akceptowany, jesteś bezpieczny, jesteś ważny.
Ogromną tragedią w życiu wielu chrześcijan jest dążenie do osiągnięcia tego, co Bóg już im ofiarował. Prawda o tym, kim jesteś w Chrystusie i jak On zaspokaja twoje potrzeby wyzwala cię od sideł szatana i prowadzi do wolności. 

ANDERSON NEIL T. – przewodniczący honorowy Służby Freedom in Christ Ministries, jest cenionym mówcą w dziedzinie życia w wolności w Chrystusie, także autorem bestsellerówKruszący Kajdany, Zwycięstwo nad ciemnością, Wolny w Chrystusie, Daily in Christ, a także współautorem Breaking the Bondage of Legalism

"Kryzys - Boża odpowiedź" Ward Patterson

Na początku był kryzys. Kryzys ma niejedno oblicze, ale na pewno nie jest wynalazkiem współczesności. Jak pokazuje Autor, kryzys towarzyszy ludzkości od samego początku. Najdobitniej świadczy o tym biblijna ?księga początków?, którą nazywamy Księgą Genesis, Księgą Rodzaju albo 1 Księgą Mojżeszową.

Ciekawe jest to, jak Biblia traktuje zjawisko kryzysu w ludzkim życiu. Pismo Święte ukazuje je tak, jak patrzy na nie Bóg, a więc inaczej niż ludzie. W ujęciu biblijnym kryzys to nie zło konieczne, będące skutkiem upadku człowieka, ani też dowód na to, że Bóg miałby być oschły lub obojętny. Kryzys to raczej sytuacja przełomowa, która wymaga od człowieka dokonania wyboru.

Interesujące spostrzeżenie na temat kryzysów poczynił rabbi Nachman z Bracławia. Żył trzysta lat temu i nie używał popularnego dziś słowa ?kryzys?, ale jego uwagi odnoszą się właśnie do takich sytuacji. ?Przeszkody ? powiedział ? są postawione na drodze człowieka, by rosła w nim chęć do czynienia dobra. W ludzkiej naturze leży pragnienie osiągania tego, co trudne. Bóg nie zsyła utrudnień, których człowiek nie mógłby pokonać?. Tę samą prawdę wyraził z innego punktu widzenia apostoł Piotr. Gdy zachęcał chrześcijan, by cieszyli się z tego, że muszą stawiać czoło ?różnorodnym doświadczeniom?, wyjaśnił, co jest powodem tej radości. Te często trudne i bolesne przeżycia mają wielki cel: ?A żeby wypróbowana wiara wasza okazała się cenniejsza niż znikome złoto, w ogniu wypróbowane, ku chwale i czci, i sławie, gdy się objawi Jezus Chrystus? (1 P 1,7).
Wszelkie przeszkody, doświadczenia czy kryzysy, które napotykamy na swojej drodze, są z Bożego punktu widzenia obliczone na zwycięstwo, a nie na porażkę! Zamiast więc narzekać, że przez całe życie wpadamy z jednego kryzysu w drugi, możemy na nie spojrzeć tak, jak robi to Bóg i Biblia.
Kryzysów nie trzeba na siebie ściągać. Przyjdą same. Zawsze jednak towarzyszy im Boża łaska ? to dzięki niej można przejść przez nie tak, aby Boży zamiar zrealizował się z naszym udziałem. Bo Bóg szuka ludzi, którzy nie są samowolni ani bezwolni, lecz stale harmonizują swoją wolę z Jego wolą. A ponieważ Go kochają, wszystko ? nawet kryzys ? współdziała ku osiągnięciu dobra, jakie On zamierzył dla nich i dla innych ludzi.
Studium biblijne o życiowych kryzysach polecamy każdemu,kto zadaje sobie pytanie o cel swojego życia, o sens wydarzeń,których jest uczestnikiem lub świadkiem. Adresujemy ją do wszystkich, którzy zastanawiają się, dlaczego Bóg, który jest miłością, pozwala, aby człowiek walczył z przeciwnościami, smucił się, cierpiał. Polecamy ją także każdemu, kto chce się przekonać, jak Bóg kształtuje ludzi, którzy stają się Jego współpracownikami. Ze względu na swoją formę (myśli do dyskusji na końcu każdego rozdziału) książka ta znakomicie nadaje się również do studiowania w małych grupach. [Chrześcijański Instytut Biblijny]

    * Rok wydania: 2010

    * Oprawa: miękka

    * ISBN/ISSN: 978-83-88252-45-7
    * Ilość stron: 156
    * Format: 13.0x19.5 cm
    * Autor/Opis kategorii: Ward Patterson
    * Wydawnictwo: ChIB

"Wyzwól się Chrześcijaninie" Graham PowellKsiążka ‘Wyzwól się chrześcijaninie’ napisana została na podstawie osobistego doświadczenia i mówi w jaki sposób chrześcijanin może być uwolniony od demonicznej opresji poprzez modlitwę i zastosowanie prawd biblijnych. Jest używana na całym świecie jako zrównoważone i praktyczne nauczanie dla Ciała Chrystusa, które pomogło już wielu ludziom uwolnić się w sferach, gdzie wydawało się, że zwycięstwo jest niemożliwe.
O autorach
Graham i Shirley Powell pochodzą z Nowej Zelandii. Obecnie mieszkają na wyspie Vancouver w Kanadzie. Razem służą Panu od prawie 45 lat. Graham wiele podróżuje prowadząc seminaria i usługując modlitwą o uwolnienie. Jack.pl


"Podręcznik do uwalniania dzieci" Frank i Ida Mae HammondObecnie, bardziej niż kiedykolwiek dotąd, dzieci są bombardowane szatańskimi wpływami. Toczy się wojna o ich dusze i wyobraźnię. Podręcznik do uwalniania dzieci w prosty sposób odsłania prawdy dotyczące uwolnienia dzieci od strachu, udręk i destrukcyjnych zachowań. Frank i Ida Mae Hammond dzielą się z nami swoim bogatym doświadczeniem, jakie zdobyli, pomagając wielu dzieciom w przyjęciu uwolnienia, które zdobył dla nich na krzyżu Jezus Chrystus. 

Autorzy poświęcili jeden rozdział zabawkom, grom, muzyce i telewizji – aby uświadomić nam ich wpływ na dzieci i młodzież oraz związane z tym niebezpieczeństwa.

Uczmy się, jak pomagać naszym dzieciom! Metody stosowane w czasie uwolnienia, przykłady, jak również lista demonów występujących u dzieci – oto narzędzia przedstawione w książce.


Spis treści:

1.    Służba Jezusa wśród dzieci
2.    Kiedy łono staje się niebezpieczne
3.    Przygotowania do uwolnienia
4.    Metody stosowane w czasie uwolnienia
5.    Manifestacje
6.    Demony, które najczęściej występują u dzieci
7.    Szczególne przypadki
8.    Świat dziecka
9.    Bitwa o wyobraźnię
10.  Okultystyczna infiltracja
11.  Więcej niż uwolnienie

David Gooding: Wiara wyzwolona z więzów

    Książka skierowana głównie do ludzi religijnych, którzy byli przyzwyczajeni do "sakramentaliów" - do Sakramentów Świętych. Autor wyjaśnia kwestię nowego narodzenia (odrodzenia z Ducha). Następnie omawia na czym polega upamiętanie się i wiara. Książeczka pomaga w zrozumieniu, że żadne rytuały religijne ( np. chrzest niemowląt, sakramenty kościelne, obrzezanie, itp.) nie mają żadnej wartości jeśli chodzi o życie wieczne, "ich wiara musi się skupić tylko i wyłącznie na Chrystusie".( s.8).