wtorek, 18 sierpnia 2015

Już można zamówić "Zabunkrowanych"

Dzisiaj ukazała się książka "Zabunkrowani", której zalążkiem jest ten blog. Zadziwiające, że kiedy urodziła się myśl stworzenia bloga, który miał być miejscem spotkań z osobami potrzebującymi wsparcia duchowego marzenie o książce dopiero kiełkowało. Blog nie był promowany a powstał jedynie skromny profil na Facebooku. 

Książka ukazuje proces zamykania się człowieka poprzez mechanizmy obronne, schematy myślenia, toksyczne sposoby reagowania oraz maskowania, by ochronić samego siebie. Autorka posługuje się metaforą bunkra jako wymownym obrazem wolności zalęknionej. Historia ucieczki od siebie i kontaktu z własnym wnętrzem zaczyna się w dzieciństwie, gdzie należałoby się doszukiwać "korzeni" problemów dorosłego człowieka. Książka dotyka problematyki tworzenia się, na zranieniach i doznanych traumach, chorych sposobów myślenia, zniewoleń o charakterze demonicznym oraz mechanizmów obronnych jako sposobów radzenia sobie z bólem ran wewnętrznych. Rysuje wszakże perspektywę nadziei jako drogę wyjścia z "bunkra" ku wolności życia oraz podjęcia walki o jego jakość. Autorka patrzy na człowieka całościowo – na poziomie ducha, duszy i ciała i ich związków i zależności. Bliżej omawia kwestię uzależnienia i współuzależnienia, toksycznych związków, nerwic (w szczególności nerwicy hipochondrycznej).  Można przeczytać recenzje oraz obejrzeć spis treści a przede wszystkim ją zamówić w dowolnej formie w zakładce KUP KSIĄŻKĘ. Cena 35 PLN z wysyłką.

Szatan zwołał światowy zjazd demonów

2 Koryntian 4:3-4 Jeśli więc oznajmiana przez nas dobra nowina istotnie jest zasłonięta, to jest zasłonięta wśród tych, którzy giną, wśród których bóg tego systemu rzeczy zaślepił umysły niewierzących, aby nie mogło przeniknąć oświecenie chwalebną dobrą nowiną o Chrystusie, który jest obrazem Boga.


Istoty ludzkie są amfibiami - na wpół duchy, na wpół zwierzęta (...) Jako duchy należą one do świata wiecznego, lecz jako zwierzęta tkwią w czasie. Oznacza to, że podczas gdy ich duch może być skierowany ku celom wiecznym, ich ciała, namiętności i wyobrażenia ulegają ciągłej zmianie, gdyż trwać w czasie znaczy zmieniać się. Dlatego to, co w nich jest najbardziej stałe, to właśnie owo falowanie - powtarzający się nawrót do poziomu, od którego ponownie się oddalają, szereg dolin i szczytów (...).Dla nas istota ludzka jest przede wszystkim żerem; naszym celem jest wchłonąć jej wolę w naszą, powiększyć sferę naszej osobowości jej kosztem. Lecz posłuszeństwo, którego Nieprzyjaciel wymaga od ludzi, jest czymś zupełnie innym.


Trzeba się pogodzić z faktem, że całe to rozprawianie o Jego miłości do ludzi i o tym, że Jego służba jest całkowitą wolnością, nie jest tylko (jakby się w to chciało wierzyć) czczą propagandą, lecz przerażającą prawdą. On naprawdę chce zapełnić wszechświat mnóstwem małych wstrętnych kopii samego Siebie - stworzeń których życie, w miniaturowej skali, będzie jakościowo podobne do Jego, nie dlatego, że je wchłonął, lecz dlatego, że ich wola dobrowolnie dostosowuje się do Jego woli   - Clive Staples Lewis, Listy starego diabła do młodego