wtorek, 6 maja 2014

Uzdrowienie emocjonalne na podstawie biblii

Fot. via hdw.eweb4.com
Suowanie czyli uzdrowienie zranionych serc

Twój duch rejestruje wszystko co się Tobie w życiu przydarza - od poczęcia aż do końca życia, dobre i złe rzeczy. Dobre przeżycia nas zachęcają i budują nasze ego. Złe rzeczy nas ranią i zniechęcają.
Mamy dwa rodzaje ZŁAMANIA dobre i złe. Dobre złamanie, gdzie przyznajemy się do naszych słabości, upadków Bogu i pozwalamy Bogu nas oczyścić i uzdrowić (Psalm 51) Złe złamanie  ma miejsce, gdy nasze serce jest złamane, a my trzymamy się bólu, złości i wstydu. I zamiast oddania tego Bogu trzymamy się tego i to nas powoli zjada od wewnątrz, jest to jak trucizna, powoli zmienia stan naszego serca. Jaka  była misja Jezusa?  Izaj. 61 i Psalm 147,3.

JAK DOCHODZI DO ZŁAMANIA SERCAŚwiat łamie nas na wiele różnych sposobów podczas życia. Od wczesnego dzieciństwa wymagamy dyscypliny, ale jak często stosujemy dyscyplinę  w sposób pełen miłości i troski?
Mówione nam jes,t że jesteśmy głupi, beznadziejni, niedobrzy i leniwi. Może być część prawdy w tych oskarżeniach, lecz to nadal oskarżenie i są one raniące i niszczące. Większość z nas pochodzi z dysfunkcjonalnych rodzin, ponieważ żyjemy w upadłym świecie. Jako dzieci nie mamy okazji ku uzdrowieniu wewnętrznemu, nie wiedzą one jak oddać swój ból Bogu dlatego BUDUJĄ MECHANIZMY OBRONNE! Uzdrowienie samego siebie nie działa, bo tylko Jezus może nas uzdrowić.

Uwolnij w sobie przebaczenie a sam przestaniesz być więźniem

MODLITWA POKUTY Z GORYCZY I OSĄDU

Drogi Boże, zaświeć swoim światłem. Objaw gorzki korzeń, objaw osądy i ukryte motywy mojego serca. Naucz mnie mądrze i szczerze sprawdzać siebie, abyś mógł przynieść Twoje uzdrowienie do całej mojej osoby. Potrzebuję wiedzieć, w co tak naprawdę wierzę głęboko w moim sercu. Panie, zachowaj mnie od pułapki samooskarżenia i nienawiści do siebie. Okryj mnie Twoją akceptacją i miłością.

Wyznaję mój grzech osądu przeciwko ______ (imię osoby) za to, że ____________ (podaj treść osądu). Rezygnuję z prawa do gniewu i żądania ukarania. Proszę, przebacz mi każdą
złą myśl i słowo skażone goryczą, osądem, urazą, gniewem czy chęcią zemsty. Wiem, że osądzając grzeszyłem/-łam i plamiłam nie tylko siebie, ale także _______________


Myjnia duchowa. Sprawdź, czy jesteś prawdziwie wolny

Ankieta oczyszczenia  

Ta ankieta służy ujawnieniu duchowych obciążeń, jakie mogą być przyczyną poważnych problemów w życiu z Bogiem. Mogą to być trudności w zrozumieniu duchowych prawd, zaburzenia emocjonalne, trudne do opanowania, złe pragnienia, uporczywe niepowodzenie w jakiejś dziedzinie itp. Może widzisz, że żyjesz niewłaściwie, ale nie potrafisz sobie z tym poradzić lub czujesz, że nie możesz bardziej zbliżyć się do Boga, choć bardzo tego pragniesz. Ta ankieta może Ci pomóc ujawnić tego przyczyny. Dlatego podejdź do zawartych w niej pytań uważnie, “punkt po punkcie”, nie spiesząc się. Bądź szczery, nawet gdyby to okazało się trudne czy bolesne. Tylko prawda przynosi wolność!
Bądź wrażliwy na Ducha Świętego. On jest gotowy, by Ci pomóc. Ten materiał jest tylko pomocą. Nic nie może zastąpić prowadzenia Ducha Świętego, który chce doprowadzić Cię do wolności.
Każdy grzech, jaki odkryjesz w swoim życiu musisz wyznać Bogu, aby otrzymać przebaczenie. Ponadto w większości spraw, które może ujawnić poniższa ankieta, będziesz potrzebować pomocy innych w postaci modlitwy i porady.