wtorek, 9 maja 2017

Bajka dla Przyjaciela autorstwa Doroty Grzesiak

Alfons Mucha - kobiety...

"Najczujniej ze wszystkiego strzeż swojego SERCA, bo z niego tryska źródło życia! (Przyp. Sal. 4:23). 
Nasze serce jest głębokim obszarem ducha, w którym przechowywane są zasiane w ciągu życia ziarna słów i przeżyć. Wiele z nich są poza naszą świadomością - są to nieuświadamiane myśli, traumy, zranienia, na których wróg zasiał kłamstwa, w które uwierzyliśmy. Na całe szczęście, kiedy Pan Jezus został zaproszony do naszych serc,zaczął on pracę przez Ogrodnika-Ducha "przekopywania" i oczyszczania naszych serc. To się wiąże ze służbą uwolnienia  Ducha Św.-Izajasz 61 ... "Bajka  Dla Przyjaciela" Dorotki opowiada tę prawdę. 

Każdy człowiek nosi w sobie ogród. Niektóre są schludne i uporządkowane, inne sprawiają wrażenie chaotycznych bądź zaniedbanych.


Była pewna Dziewczyna, która poznała Chłopca. Ich przeżycia rozkwitły w ogrodzie Dziewczyny niezwykłymi kwiatami o niespotykanych barwach i oszałamiających zapachach. Te wspomnienia były najcenniejszym skarbem, jaki posiadała.

Jednak pewnej nocy przyszedł Wróg i wykopał te rośliny, a na ich miejsce zasiał inne, trujące. Rozkwitły w samym sercu ogrodu, mamiły trującymi barwami i zapachami, mówiły: „Chodź… Chodź do nas, przebywaj z nami, rozmawiaj z nami, jesteśmy najważniejszą rzeczą, jaką masz…”
I Dziewczyna poświęcała im coraz więcej czasu, zaniedbując inne rośliny. Omamiona trującymi kłamstwami, które rozrosły się, zagłuszając inne rośliny w ogrodzie, była bliska śmierci.

I przyszła noc, która miała być ostatnią w życiu Dziewczyny. Nie była ona świadoma tego, że tej nocy przez jej ogród przeszedł Ktoś o przebitych stopach. Tam, gdzie stąpał, trujące rośliny wymierały aż do korzeni.

Wstał nowy dzień. W ogrodzie nie było już żadnej trującej rośliny. Jednak Dziewczyna czuła pustkę, gdy patrzyła na nagą ziemię, rozciągającą się na dużym obszarze. Po jakimś czasie, wypełnionym smutkiem i żałobą, pojawił się  Chłopiec. Dał Dziewczynie nasiona, które zebrał w swoim ogrodzie z ich wspólnych roślin. Ona posadziła je. Minął pewien czas. Rośliny wykiełkowały i zakwitły.